A


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Agirre Kerexeta, IñigoNV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Aguirre Bilbao, XabierNV LT(1987-11-11 / 1990-09-03)

Jon Imanol Azua Mendia ordezkatu zuen (NV LT)

Aguirre Uribe, M.ª JesúsEA LT(1987-01-08 / 1988-01-27)

Ángel Calvo del Río-k ordezkatua (EA LT)

Akizu Ormazabal, Jesús MaríaEA LT(1989-09-07 / 1990-09-03)

Miren Agurne Irusta Estala ordezkatu zuen (EA LT)

Amuriza Zarraonaindia, Xabier CruzHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Ansola Maiztegui, AlbertoNV LT(1987-01-08 / 1987-10-06)

Armando Llanos Ortiz de Landaluce-k ordezkatua (NV LT)

Ardanza Garro, José AntonioNV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Ariz Bidondo, AnaSV LT(1987-01-08 / 1990-05-22)
Ariz Bidondo, AnaMixto-Inde LT(1990-05-22 / 1990-06-26)

Pedro Hernández González-ek ordezkatua (SV LT)

Arregi Aranburu, JosebaNV LT(1987-01-08 / 1987-04-15)

Luis Bandrés Unanue-k ordezkatua (NV LT)

Aso Martínez, AntxonSV LT(1987-09-07 / 1990-09-03)

José Fernández Lara ordezkatu zuen ()

Aulestia Urrutia, KepaEE LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Aurrekoetxea Iza, TxominNV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Auzmendi Aierbe, MartínEE LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Azua Mendia, Jon ImanolNV LT(1987-01-08 / 1987-11-11)

Xabier Aguirre Bilbao-k ordezkatua (NV LT)

B


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Bandrés Unanue, LuisNV LT(1987-04-15 / 1990-09-03)

Joseba Arregi Aranburu ordezkatu zuen (NV LT)

Bareño Omaechevarria, XabierHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Barquero Vázquez, José ManuelMixto-PP LT(1987-01-08 / 1989-11-21)

Pablo Alejandro Mosquera Mata-k ordezkatua (Mixto-PP LT)

Barreda de los Ríos, LeopoldoMixto-PP LT(1990-05-29 / 1990-12-18)

Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen (Mixto-PP LT)

Benegas Haddad, José M.ªSV LT(1987-01-08 / 1989-11-21)

Ernesto Ladrón de Guevara López de Arbina-k ordezkatua (SV LT)

Bereciartua Arriaran, AnaEA LT(1989-07-10 / 1990-09-03)

Gotzon Olarte Lasa ordezkatu zuen (EA LT)

Bergara Etxebarria, JosuNV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Bilbao Soler, MargaritaHB LT(1990-01-30 / 1990-09-03)

Edurne Brouard Aldamiz ordezkatu zuen (HB LT)

Blasco de Imaz, CarlosEA LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Boneta y Piedra, InmaculadaEA LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Borderas Gaztambide, AugustoSV LT(1987-01-08 / 1989-11-14)

Roberto San Ildefonso Izaguirre-k ordezkatua (SV LT)

Brouard Aldamiz, EdurneHB LT(1987-01-08 / 1990-01-30)

Margarita Bilbao Soler-ek ordezkatua (HB LT)

Buesa Blanco, FernandoSV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)

C


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Calvo del Río, ÁngelEA LT(1988-01-27 / 1990-09-03)

M.ª Jesús Aguirre Uribe ordezkatu zuen (EA LT)

Caño Moreno, JavierEA LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Cuerda Montoya, José ÁngelEA LT(1987-01-08 / 1989-11-21)

Josefina Santamaría Rodríguez-ek ordezkatua (EA LT)

D


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Díez González, Rosa M.ªSV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Díez Usabiaga, RafaHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)

E


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Echenique González, GuillermoSV LT(1989-09-07 / 1990-09-03)

Javier Gómez Piñeiro ordezkatu zuen (SV LT)

Eguiagaray Ucelay, Juan ManuelSV LT(1987-01-08 / 1988-10-04)

Juan Miguel Moreno Lombardero-k ordezkatua (SV LT)

Eguiguren Imaz, Jesús M.ªSV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Elkoro Unamuno, José LuisHB LT(1988-07-05 / 1990-09-03)

Carlos Yoldi Múgica ordezkatu zuen (HB LT)

Elorza González, OdónSV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Erkizia Almandoz, TasioHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)

F


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Fernández Lara, JoséSV LT(1987-04-15 / 1987-10-13)
  1. Manuel Huertas Vicente ordezkatu zuen (SV LT)
  2. Antxon Aso Martínez-ek ordezkatua (SV LT)

G


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Garaikoetxea Urriza, CarlosEA LT(1987-01-08 / 1987-07-24)

Miren Agurne Irusta Estala-k ordezkatua (EA LT)

Garmendia Galbete, KoroEE LT(1987-01-08 / 1989-11-14)

Máximo Goikoetxea Ferreiro-k ordezkatua (EE LT)

Garmendia Martínez, XabierEE LT(1987-03-05 / 1990-09-03)

Jon Larrinaga Apraiz ordezkatu zuen (EE LT)

Girbau García, Juan CarlosSV LT(1987-01-08 / 1987-09-22)

Rafael Cruz Sáenz Castro-k ordezkatua (SV LT)

Goikoetxea Ferreiro, MáximoEE LT(1989-11-14 / 1990-12-18)

Koro Garmendia Galbete ordezkatu zuen (EE LT)

Gómez Piñeiro, JavierSV LT(1987-01-08 / 1989-09-07)

Guillermo Echenique González-ek ordezkatua (SV LT)

Gorostiaga González, PabloHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Gorostidi Artola, JokinHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Guevara Saleta, EmilioNV LT(1987-01-08 / 1987-10-06)

Isabel Orbe Garay-k ordezkatua (NV LT)

Guimón Ugartechea, JulenMixto-PP LT(1987-01-08 / 1990-05-29)

Leopoldo Barreda de los Ríos-ek ordezkatua (Mixto-PP LT)

Guridi Urrejola, José RamónEA LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Gurruchaga Zapirain, José M.ªSV LT(1987-01-08 / 1990-01-30)

José Miguel Martín Herrera-k ordezkatua (SV LT)

Gurrutxaga Aizpeolea, XabierEE LT(1987-01-08 / 1990-09-03)

H


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Hernández González, PedroSV LT(1990-06-26 / 1990-09-03)

Ana Ariz Bidondo ordezkatu zuen (Mixto-Inde LT)

Herrero Romero, JulioSV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Huertas Vicente, ManuelSV LT(1987-01-08 / 1987-04-15)

José Fernández Lara-k ordezkatua (SV LT)

I


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Ibarretxe Markuartu, Juan JoséNV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Intxaurraga Mendibil, SabinEA LT(1987-03-24 / 1990-09-03)

Juan José Pujana Arza ordezkatu zuen (EA LT)

Iruin Sanz, IñigoHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Irusta Estala, Miren AgurneEA LT(1987-07-24 / 1989-09-07)
  1. Carlos Garaikoetxea Urriza ordezkatu zuen (EA LT)
  2. Jesús María Akizu Ormazabal-ek ordezkatua (EA LT)

L


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Labayen Sansinenea, RamónNV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Ladrón de Guevara López de Arbina, ErnestoSV LT(1989-11-21 / 1990-09-03)

José M.ª Benegas Haddad ordezkatu zuen (SV LT)

Larreina Valderrama, RafaelEA LT(1990-01-30 / 1990-09-03)

Mercedes Villacián Peñalosa ordezkatu zuen (EA LT)

Larrinaga Apraiz, JonEE LT(1987-01-08 / 1987-03-05)

Xabier Garmendia Martínez-ek ordezkatua (EE LT)

Leizaola Azpiazu, Joseba AndoniNV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Llanos Ortiz de Landaluce, ArmandoNV LT(1987-10-06 / 1990-09-03)

Alberto Ansola Maiztegui ordezkatu zuen (NV LT)

M


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Makua Zarandona, José M.ªNV LT(1987-01-08 / 1987-06-29)

Idoia Zenarrutzabeitia Beldarrain-ek ordezkatua (NV LT)

Marco Tabar, AlfredoMixto-CDS LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Markiegi Candina, XabierEE LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Martín Herrera, José MiguelSV LT(1990-01-30 / 1990-09-03)

José M.ª Gurruchaga Zapirain ordezkatu zuen (SV LT)

Martínez Pérez, AlfonsoSV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Maturana Plaza, José AntonioSV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Moreno Lombardero, Juan MiguelSV LT(1988-10-04 / 1990-09-03)

Juan Manuel Eguiagaray Ucelay ordezkatu zuen (SV LT)

Mosquera Mata, Pablo AlejandroMixto-PP LT(1989-11-21 / 1990-02-06)

José Manuel Barquero Vázquez ordezkatu zuen (Mixto-PP LT)

Mosquera Mata, Pablo AlejandroMixto-UA LT(1990-02-06 / 1990-09-03)
Murua Arregui, ImanolEA LT(1987-01-08 / 1990-09-03)

O


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Olano Olano, Juan MariHB LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Olarte Lasa, GotzonEA LT(1987-01-08 / 1989-07-10)

Ana Bereciartua Arriaran-ek ordezkatua (EA LT)

Olaverri Zazpe, JavierEE LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ªNV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Onaindia Nachiondo, MarioEE LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Orbe Garay, IsabelNV LT(1987-10-06 / 1990-09-03)

Emilio Guevara Saleta ordezkatu zuen (NV LT)

Orcajo García, FidelSV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Ormaetxea Garai, XabierNV LT(1988-04-12 / 1990-09-03)

Eduardo Vallejo de Olejua ordezkatu zuen (NV LT)

Ormazabal Ascasibar, FélixNV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Ormazabal Zamakona, Francisco JoséEA LT(1987-01-08 / 1990-12-18)

P


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Paul Tejedor, José AndrésSV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Pérez García, AlbertoSV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Porres Azkona, JuanEA LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Pujana Arza, Juan JoséEA LT(1987-01-08 / 1987-03-24)

Sabin Intxaurraga Mendibil-ek ordezkatua (EA LT)

R


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Redondo Terreros, NicolásSV LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Reizabal Arruabarrena, ÁlvaroHB LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Rubalkaba Quintana, José AntonioNV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Ruiz de Gordejuela Urquijo, PabloEE LT(1987-01-08 / 1990-09-03)
Ruiz de Pinedo Undiano, IñakiHB LT(1987-01-08 / 1990-12-18)

S


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Sáenz Castro, Rafael CruzSV LT(1987-09-22 / 1989-11-07)
  1. Juan Carlos Girbau García ordezkatu zuen (SV LT)
  2. Félix Leopoldo Samaniego Izarra-k ordezkatua (SV LT)
Sagastagoitia Monasterio, JosuNV LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
Sainz Angulo, CarlosMixto-CDS LT(1987-02-24 / 1990-09-03)

Jesús M.ª Viana Santa Cruz ordezkatu zuen (Mixto-CDS LT)

Samaniego Izarra, Félix LeopoldoSV LT(1989-11-07 / 1990-09-03)

Rafael Cruz Sáenz Castro ordezkatu zuen (SV LT)

San Epifanio San Pedro, FelipeHB LT(1987-01-08 / 1990-12-18)
San Ildefonso Izaguirre, RobertoSV LT(1989-11-14 / 1990-09-03)

Augusto Borderas Gaztambide ordezkatu zuen (SV LT)

Santamaría Rodríguez, JosefinaEA LT(1989-11-21 / 1990-09-03)

José Ángel Cuerda Montoya ordezkatu zuen (EA LT)

V


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Vallejo de Olejua, EduardoNV LT(1987-01-08 / 1988-04-12)

Xabier Ormaetxea Garai-k ordezkatua (NV LT)

Viana Santa Cruz, Jesús M.ªMixto-CDS LT(1987-01-08 / 1987-02-24)

Carlos Sainz Angulo-k ordezkatua (Mixto-CDS LT)

Villacián Peñalosa, MercedesEA LT(1987-01-08 / 1990-01-30)

Rafael Larreina Valderrama-k ordezkatua (EA LT)

Y


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Yoldi Múgica, CarlosHB LT(1987-01-08 / 1988-07-05)

José Luis Elkoro Unamuno-k ordezkatua (HB LT)

Z


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Zenarrutzabeitia Beldarrain, IdoiaNV LT(1987-06-29 / 1990-09-03)

José M.ª Makua Zarandona ordezkatu zuen (NV LT)