Partido Socialista de Euskadi / PSOE (PSE/PSOE)


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Aguiriano Forniés, José AntonioSV LT(1980-03-31 / 1981-09-23)

Angel José Gavilán Arganda-k ordezkatua (SV LT)

Benegas Haddad, José M.ªSV LT(1980-03-31 / 1982-12-01)

Enrique Casas Vila-k ordezkatua (SV LT)

Casas Vila, EnriqueSV LT(1982-12-01 / 1984-01-19)

José M.ª Benegas Haddad ordezkatu zuen (SV LT)

Eguiagaray Ucelay, Juan ManuelSV LT(1980-03-31 / 1984-03-22)
Eguiguren Imaz, Jesús M.ªSV LT(1983-01-25 / 1984-01-19)

Ramón Jauregui Atondo ordezkatu zuen (SV LT)

García Damborenea, RicardoSV LT(1980-03-31 / 1982-11-16)

Alberto Pérez García-k ordezkatua (SV LT)

Gavilán Arganda, Angel JoséSV LT(1981-09-30 / 1982-11-18)
  1. José Antonio Aguiriano Forniés ordezkatu zuen (SV LT)
  2. José Ángel Lecuona Laburu-k ordezkatua (SV LT)
Jauregui Atondo, RamónSV LT(1980-03-31 / 1983-01-13)

Jesús M.ª Eguiguren Imaz-ek ordezkatua (SV LT)

Landaburu Illarramendi, EnekoSV LT(1980-03-31 / 1981-03-25)

Alfonso Martínez Pérez-ek ordezkatua (SV LT)

Lecuona Laburu, José ÁngelSV LT(1982-12-01 / 1984-01-19)

Angel José Gavilán Arganda ordezkatu zuen (SV LT)

Martínez Pérez, AlfonsoSV LT(1981-04-08 / 1984-01-19)

Eneko Landaburu Illarramendi ordezkatu zuen (SV LT)

Maturana Plaza, José AntonioSV LT(1980-03-31 / 1984-03-22)
Moreno Lombardero, Juan MiguelSV LT(1980-12-23 / 1984-03-22)

José Antonio Saracibar Saitua ordezkatu zuen (SV LT)

Pérez García, AlbertoSV LT(1982-12-01 / 1984-01-19)

Ricardo García Damborenea ordezkatu zuen (SV LT)

Saracibar Saitua, José AntonioSV LT(1980-03-31 / 1980-12-12)

Juan Miguel Moreno Lombardero-k ordezkatua (SV LT)

Viana García, Pedro MaríaSV LT(1980-03-31 / 1982-11-24)
Viana García, Pedro MaríaMx LT(1982-11-24 / 1983-06-05)