Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra / PSOE (PSE-EE/PSOE)


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Ares Taboada, RodolfoSV LT(1998-11-25 / 2001-06-08)
Asiain Ayala, CarmenSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)
Buesa Blanco, FernandoSV LT(1998-11-25 / 2000-02-22)

María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate-k ordezkatua (SV LT)

Celaá Diéguez, M.ª IsabelSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)
Díez González, Rosa M.ªSV LT(1998-11-25 / 1999-07-06)

Carlos Totorica Izaguirre-k ordezkatua (SV LT)

Eguiguren Imaz, Jesús M.ªSV LT(1998-11-25 / 2001-06-08)
Elorrieta García, JavierSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)
García Hidalgo, VíctorSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)
Huertas Vicente, ManuelSV LT(1998-11-25 / 2001-06-08)
López Álvarez, PatxiSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)
Maturana Plaza, José AntonioSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)
Redondo Terreros, NicolásSV LT(1998-11-25 / 2001-06-08)
Rodríguez Barahona, María TeresaSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)
Totorica Izaguirre, CarlosSV LT(1999-07-09 / 2001-03-20)

Rosa M.ª Díez González ordezkatu zuen (SV LT)

Unzalu Pérez de Eulate, María del PilarSV LT(2000-03-15 / 2001-03-20)

Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen (SV LT)

Zabaleta Areta, M.ª GemmaSV LT(1998-11-25 / 2001-03-20)