Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE) (PSE-EE(PSOE))


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Agúndez Basterra, MertxeSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Anda Fernández, José LuisSV LT(2006-02-01 / 2009-01-06)

Emilio Guevara Saleta ordezkatu zuen (SV LT)

Ares Taboada, RodolfoSV LT(2005-05-16 / 2009-04-03)
Buen Lacambra, Miguel ÁngelSV LT(2005-05-16 / 2008-03-25)

Cristina Laborda Albolea-k ordezkatua (SV LT)

Celaá Diéguez, M.ª IsabelSV LT(2005-05-16 / 2009-04-03)
Eguiguren Imaz, Jesús M.ªSV LT(2005-05-16 / 2009-04-03)
Gallastegui Oyarzábal, MirenSV LT(2007-09-07 / 2009-01-06)

Coral M.ª Rodríguez Fouz ordezkatu zuen (SV LT)

Guevara Saleta, EmilioSV LT(2005-05-16 / 2006-01-27)

José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua (SV LT)

Laborda Albolea, CristinaSV LT(2008-03-26 / 2009-01-06)

Miguel Ángel Buen Lacambra ordezkatu zuen (SV LT)

Leturiondo Aranzamendi, EsoziSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
López Álvarez, PatxiSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Loza Aguirre, JesúsSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Madrigal Jiménez, JoanaSV LT(2005-05-16 / 2009-04-03)
Mendia Cueva, IdoiaSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Pastor Garrido, José AntonioSV LT(2005-05-16 / 2009-04-03)
Rivera Blanco, AntonioSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Rodríguez Fouz, Coral M.ªSV LT(2005-05-16 / 2007-09-04)

Miren Gallastegui Oyarzábal-ek ordezkatua (SV LT)

Rodríguez Vaz, OscarSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Rojo Solana, NataliaSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Roncal Azanza, BlancaSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)
Zabaleta Areta, M.ª GemmaSV LT(2005-05-16 / 2009-01-06)