Partido Socialista de Euskadi - Euskadiko Ezkerra (PSE-EE)


LegebiltzarkideaLegebiltzar taldeaalta eguna-baja eguna
Ares Taboada, RodolfoSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-05-26)

Aitor Casado Figueroa-k ordezkatua (SV-ES LT)

Arriola López, Ignacio MaríaSV-ES LT(2012-11-20 / 2013-03-08)

Jesús María Zaballos De Llanos-ek ordezkatua (SV-ES LT)

Azkue Manterola, JonSV-ES LT(2015-07-20 / 2016-08-02)

Vicente Reyes Martín ordezkatu zuen (SV-ES LT)

Casado Figueroa, AitorSV-ES LT(2016-05-27 / 2016-08-02)

Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen (SV-ES LT)

Celaá Diéguez, M.ª IsabelSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
Corcuera Leunda, SusanaSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
Elola Azpeitia, PatxiSV-ES LT(2015-09-15 / 2016-08-02)

Jesús María Zaballos De Llanos ordezkatu zuen (SV-ES LT)

Fresno Asensio, RosaSV-ES LT(2014-09-22 / 2016-08-02)

Patxi López Álvarez ordezkatu zuen (SV-ES LT)

Gallastegui Oyarzábal, MirenSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
Itxaso González, BixenSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
López Álvarez, PatxiSV-ES LT(2012-11-20 / 2014-09-19)

Rosa Fresno Asensio-k ordezkatua (SV-ES LT)

Mendia Cueva, IdoiaSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-10-21)
Pastor Garrido, José AntonioSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-10-21)
Prieto San Vicente, TxarliSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-10-21)
Reyes Martín, VicenteSV-ES LT(2012-11-20 / 2015-07-02)

Jon Azkue Manterola-k ordezkatua (SV-ES LT)

Rojo Solana, NataliaSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
Roncal Azanza, BlancaSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-10-21)
Sánchez Martín, GloriaSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
Sarasua Díaz, TxaroSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
Unzalu Hermosa, MikelSV-ES LT(2012-11-20 / 2016-08-02)
Zaballos De Llanos, Jesús MaríaSV-ES LT(2013-03-11 / 2015-09-14)
  1. Ignacio María Arriola López ordezkatu zuen (SV-ES LT)
  2. Patxi Elola Azpeitia-k ordezkatua (SV-ES LT)