Izandakoa

Mosquera Mata, Pablo Alejandro argazkia
Mosquera Mata, Pablo Alejandro

Lanbidea : Medikua

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-10-23)

    M.ª Enriqueta Benito Bengoa-k ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-23)

    Antonio Salazar de Andrés-ek ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-23)

    M.ª Enriqueta Benito Bengoa-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-23)

    M.ª Enriqueta Benito Bengoa-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Misto-Foralistas Alaveses Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Foralista Alavés Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1994-12-02 / 1998-09-01)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-09-19 / 1998-09-01)

    Ramón Garín Fernández de Piérola ordezkatu zuen

III. Legealdia

  • Mistoa-Unidad Alavesa Taldeko Legebiltzarkidea (1990-02-06 / 1990-09-03)
  • Misto-Partido Popular Taldeko Legebiltzarkidea (1989-11-21 / 1990-02-06)

    José Manuel Barquero Vázquez ordezkatu zuen

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1990-06-19 / 1990-09-03)

    Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1989-11-21 / 1989-12-19)
    1. Carlos Sainz Angulo ordezkatu zuen
    2. Carlos Sainz Angulo-k ordezkatua
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1989-11-21 / 1990-02-06)

    José Manuel Barquero Vázquez ordezkatu zuen

  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1990-02-06 / 1990-09-03)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1989-11-21 / 1990-02-06)

    José Manuel Barquero Vázquez ordezkatu zuen

  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1990-02-06 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Grupo Popular Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Lurralde-Antolaketa, Garraioak eta Turismo Batzordea: Kidea (1986-01-13 / 1986-10-01)

    Florencio Arostegui Zubiaurre ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Idazkaria (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1984-10-18 / 1986-01-13)

    Florencio Arostegui Zubiaurre-k ordezkatua

  • Drogazaletasunen Aurkako Jarraipen, Zaingo eta Bultzatze Batzorde Berezia Batzorde Berezia: Kidea (1985-04-26 / 1986-10-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • Unidad Alavesa-ko Idazkari Nagusia

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Foru Aldundiko Gastedi eta Kirol foru diputatua.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Medikuntzan lizentziatua. Osasun publikoari buruzko 150argitalpen. Kultura era kirolaren arloko elkarte askotako kidea.