Izandakoa

Ruiz Bujedo, Cristina argazkia
Ruiz Bujedo, Cristina
Titulazioa :
PolitiKa Zientzietan eta Soziologian Doktoretza (Bikain "Cum Laude") UPNA. Komunikazio Politiko- eta Hauteskunde-Kudeaketan Masterra UAB. Marketin Digitalean eta Enpresa Komunikazioan Masterra (ESDEN Negozio-eskola)
Lanbidea :
Soziologoa UPNA Unirbertsitatearen Irakasle Elkartua
Hizkuntzak :
Frantsesa (maila altua) Ingelesa (maila ertaina)

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2014-10-03 / 2016-08-02)

    Francisco Javier Ruiz Egaña ordezkatu zuen

  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2014-10-14 / 2015-10-06)
    1. Juana Iturmendi Maguregui ordezkatu zuen
    2. Javier Ruiz de Arbulo Cerio-k ordezkatua
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2014-10-14 / 2016-08-02)

    Juana Iturmendi Maguregui ordezkatu zuen

  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2015-10-06 / 2016-08-02)

    Javier Maroto Aranzábal ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2014-10-14 / 2016-08-02)

    Juana Iturmendi Maguregui ordezkatu zuen

VIII. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2006-06-30 / 2009-09-24)

VII. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-03-27 / 2006-06-30)

VI. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-05-07 / 2002-03-27)

V. Legealdia

  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Hautagaia (1995-04-10 / 1995-04-11)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-04-11 / 1999-05-20)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Hautagaia (1996-05-31 / 1996-06-21)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1996-06-21 / 1999-05-07)

    José Manuel Barquero Vázquez ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Euskal Alderdi Popularreko eta Bizkaiko Alderdi Popularreko exekutibaren kidea

Beste kargo publiko batzuk

  • Bilboko udaleko Alderdi Popularraren bozeramailea (2008-2014). Bizkaiko Batzar Nagusietan ahalduna (1999-2007). Getxoko udaleko zinegotzia (1995-1999)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Euskal Soziologia eta Zientzia Politikoaren elkarteko kidea. Politika-Zientzia eta Administrazioaren Espainiako elkarteko kidea