Izandakoa

Benito Bengoa, M.ª Enriqueta argazkia
Benito Bengoa, M.ª Enriqueta

Hizkuntzak : Frantsesa.

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-10-23 / 2004-04-27)

    Pablo Alejandro Mosquera Mata ordezkatu zuen

  • Mistoa-Unidad Alavesa Taldeko Legebiltzarkidea (2004-04-27 / 2005-05-16)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-12-26 / 2004-04-27)
    1. María San Gil Noain ordezkatu zuen
    2. Borja Sémper Pascual-ek ordezkatua
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2004-06-08 / 2005-05-16)

    Oskar Matute García de Jalón ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-12-26 / 2004-04-27)
    1. Pablo Alejandro Mosquera Mata ordezkatu zuen
    2. María José Lafuente Orive-k ordezkatua
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2004-06-08 / 2005-02-22)

    Antton Karrera Agirrebarrena ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-12-26 / 2004-04-27)
    1. Pablo Alejandro Mosquera Mata ordezkatu zuen
    2. Carlos Olazabal Estecha-k ordezkatua
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2004-06-08 / 2005-02-22)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Misto-Foralistas Alaveses Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1998-12-01 / 1999-11-29)

    Javier Madrazo Lavín-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1998-12-04 / 1999-02-10)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Foralista Alavés Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1995-09-29 / 1998-09-01)

    Ramón Garín Fernández de Piérola ordezkatu zuen

  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Euskadin sekta suntsitzaileek eta menpekotasunezkoek duten finkapenari buruzko inkesta batzordea: Kidea (1997-03-05 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Mistoa-Unidad Alavesa Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1991-10-22 / 1994-08-30)

    José Luis Añúa Ajuria ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Germán Dueñas Crespo-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1992-01-21)

    Germán Dueñas Crespo-k ordezkatua

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1992-01-21 / 1992-02-11)
    1. Germán Dueñas Crespo ordezkatu zuen
    2. Germán Dueñas Crespo-k ordezkatua
  • Osakidetzaren 1990. urterako lan-eskaintza publikoa ikertzeko Batzorde Berezia: Kidea (1994-03-30 / 1994-08-30)

Alderdi politikoetako karguak

  • Unidad Alavesa-ren Idazkariorde Nagusia.