Izandakoa

González de Txabarri Miranda, Gema argazkia
González de Txabarri Miranda, Gema
Lanbidea :
Euskal administrazioaren legelari.
Hizkuntzak :
Euskera, Gastelania, Frantsesa, Ingelesa

IX. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-09-24 / 2013-02-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-12-11)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Lehendakaria (2007-12-11 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-16)

    Jokin Bildarratz Sorron-ek ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-10-27)

    Juan M.ª Juaristi Lizarralde-k ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-19)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-19)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-05-25)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2004-05-25 / 2005-02-22)

    Eider Mendoza Larrañaga ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-12)

    Leire Corrales Goti-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Idazkaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-09-19 / 2009-10-02)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Idazkaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-04 / 2001-03-20)

Alderdi politikoetako karguak

  • Zarautzeko uriburu batzarreko eta GBB-ko kide ohia. Orain, EAJ-PNV-ko EBB-ko burukide.

Beste kargo publiko batzuk

  • Zarautz-udaleko kultur zinegotzia eta alkateorde ohia.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua eta euskal ikaskuntzetan eta europar ikaskuntzetan graduondokoa. Eusko Ikaskuntza, Greenpeace eta Sabino Arana Fundazioko kidea.