Izandakoa

Knörr Borràs, Gorka argazkia
Knörr Borràs, Gorka

Hizkuntzak : Euskera, gaztelania, frantsesa, ingelesa, katalana eta italiera.

VII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (2001-06-08 / 2005-05-16)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2002-02-07 / 2005-11-24)

V. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Hautagaia (1995-04-10 / 1995-05-05)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-05-05 / 1999-05-07)

IV. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Hautagaia (1991-04-10 / 1991-04-11)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1991-04-11 / 1995-05-05)

III. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1987-05-08 / 1991-04-11)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasunako idazkari nagusia.

Beste kargo publiko batzuk

  • Europako legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Goi-batxirlegoa. Aditua finantza-marketinean. Saskibaskoniako Administrazio Kontseiluko kidea. Euskal Herriko Adiskideen Elkarteko kidea. Egileen Elkarte Nagusiko kidea. Euskal Idazleen Elkarteko kidea. Liburu honen egilekidea "Bancassurance", ICMIFk 1997an argitaratua.