Izandakoa

López de Guereñu Ansola, Nuria argazkia
López de Guereñu Ansola, Nuria
Lanbidea :
Telekomunikazioen Injinerua
Hizkuntzak :
Ingelesa, Frantsesa

VIII. Legealdia

  • Garraio eta Herri Lanak Saila: Sailburua (2005-05-01 / 2009-05-01)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Lehendakaria (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Idazkaria (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Idazkaria (1999-02-04 / 2001-03-20)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eibarko UBBko lehendakariordea