Izandakoa

Markiegi Candina, Xabier argazkia
Markiegi Candina, Xabier

VI. Legealdia

  • Ararteko: Hautagaia (2000-06-27 / 2000-06-29)

V. Legealdia

  • Ararteko: Hautagaia (1995-03-02 / 1995-03-03)
  • Ararteko: Arartekoa (1995-03-03 / 2000-09-11)

IV. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1991-12-24)
  • Askotariko-Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1991-12-24 / 1993-02-23)
  • Askotariko-Independiente Taldeko Legebiltzarkidea (1993-02-23 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-12-24)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-12-24 / 1992-01-21)

    Kepa Aulestia Urrutia-k ordezkatua

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1992-01-21 / 1993-02-23)

    Germán Dueñas Crespo ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1993-02-23 / 1994-08-30)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-12-24)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-12-24 / 1992-01-21)

    Kepa Aulestia Urrutia-k ordezkatua

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1992-01-21 / 1993-02-23)

    Germán Dueñas Crespo ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1993-02-23 / 1994-08-30)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1992-01-21 / 1993-02-23)

    Germán Dueñas Crespo ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1993-02-23 / 1994-08-30)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-12-24)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-12-24 / 1992-01-08)

    Kepa Aulestia Urrutia-k ordezkatua

  • Ararteko: Hautagaia (1994-06-28 / 1994-06-30)

III. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-12-18)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1990-03-08 / 1990-09-03)

    Koro Garmendia Galbete ordezkatu zuen

  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Kidea (1988-06-23 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1984-10-18 / 1986-10-01)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1984-12-13 / 1985-02-14)

I. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1981-09-23 / 1984-01-19)

    Mario Onaindia Nachiondo ordezkatu zuen

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1981-10-21 / 1984-01-19)

    Mario Onaindia Nachiondo ordezkatu zuen

  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1981-10-21 / 1984-01-19)

    Mario Onaindia Nachiondo ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1984-01-04 / 1984-03-22)

    Eduardo Uriarte Romero ordezkatu zuen

  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1981-10-21 / 1984-01-19)

    Mario Onaindia Nachiondo ordezkatu zuen

  • IV eta V Bateango Batzordea: Idazkaria (1983-11-24 / 1984-01-19)