Izandakoa

Agúndez Basterra, Mertxe argazkia
Agúndez Basterra, Mertxe
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziatua , Espezialitate Juridiko-Ekonomikoa
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Euskara

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2011-10-26 / 2012-08-28)

    José Antonio Pastor Garrido ordezkatu zuen

  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-10-26)
    1. Benjamín Atutxa Iza ordezkatu zuen
    2. Aitor Casado Figueroa-k ordezkatua
  • Haur lapurtuei eta adopzio irregularrei dagokienez 1940tik eta 1990era bitartean izandako kasuak aztertzeko batzordea: Lehendakaria (2012-03-22 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-18)

    Oscar Rodríguez Vaz-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2007-10-30 / 2008-04-22)
    1. Coral M.ª Rodríguez Fouz ordezkatu zuen
    2. Cristina Laborda Albolea-k ordezkatua
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Ararteko: Funtziotako Arartekoa (2001-06-08 / 2004-06-25)

VI. Legealdia

  • Ararteko: Arartekoaren Ondokoa (1998-11-25 / 2000-09-11)
  • Ararteko: Funtziotako Arartekoa (2000-09-11 / 2001-06-08)

V. Legealdia

  • Ararteko: Arartekoaren Ondokoa (1995-03-22 / 1998-11-25)

Beste kargo publiko batzuk

  • Ararteko ohia; VIII. legegintzaldian legebiltzarkide sozialista