Izandakoa

Oyarzabal de Miguel, Iñaki argazkia
Oyarzabal de Miguel, Iñaki

Lanbidea : Enpresaria

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-11-05)

    Carmelo Barrio Baroja-k ordezkatua

  • EITBren erreformaren oinarriak ezartzeko azterlan Batzorde Berezia: Kidea (2015-06-04 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2012-01-10 / 2012-01-12)

    Carlos M.ª de Urquijo Valdivielso ordezkatu zuen

  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakariordea (2012-01-12 / 2012-08-28)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-02-07)

    Carlos Olazabal Estecha-k ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-09-24 / 2013-02-28)

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-10-13)

    Manuel Michelena Iguaran-ek ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2008-08-14 / 2009-04-03)

    María San Gil Noain ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-10-13)

    Manuel Michelena Iguaran-ek ordezkatua

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2004-04-20 / 2005-05-16)

    Jaime Mayor Oreja ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-11-04)

    Arantza Quiroga Cia-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-12-26 / 2005-02-22)

    María San Gil Noain ordezkatu zuen

  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2003-10-17 / 2005-04-26)

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Popular Vasco Taldeko Legebiltzarkidea (1996-05-31 / 1998-09-01)

    Enrique Villar Montero ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1996-05-31 / 1998-09-01)

    Enrique Villar Montero ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1996-10-31 / 1998-09-01)

    Carlos Iturgaiz Angulo ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1996-05-31 / 1997-02-14)
    1. Enrique Villar Montero ordezkatu zuen
    2. María Eugenia Quevedo Otaegui-k ordezkatua
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1996-05-31 / 1996-10-31)
    1. Carlos Iturgaiz Angulo ordezkatu zuen
    2. María José Lafuente Orive-k ordezkatua
  • Euskadin sekta suntsitzaileek eta menpekotasunezkoek duten finkapenari buruzko inkesta batzordea: Kidea (1997-03-05 / 1998-09-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • Euskal PPko idazkari nagusia(2008-); Secretario de Derechos y Libertades del PP (2012-).

Beste kargo publiko batzuk

  • Gasteizeko Udaleko Zinegotzi ohia(1995); Legebiltzarkidea (1996-).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Europako Mugimenduaren Euskal Kontseiluko lehendakariorde ohia;EITBko kontseilaria; UNICEFeko bazkidea; AJEBASKeko sortzaile eta kide ohia