Izandakoa

Ortega Cachón, Iñaki argazkia
Ortega Cachón, Iñaki
Lanbidea :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Ingelesa, euskera.

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2005-06-30)

    Roberto Blanco Pascual-ek ordezkatua

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2004-01-29 / 2005-02-22)

    M.ª José Usandizaga Rodríguez ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-01-29)

    Santiago Abascal Conde-k ordezkatua

  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-03-27 / 2002-11-15)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Hautagaia (2004-01-16 / 2004-05-07)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Hautagaia (2004-05-07 / 2004-06-18)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2004-06-18 / 2006-06-30)

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Hautagaia (1996-05-31 / 1996-06-21)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1996-06-21 / 1999-05-07)

    Francisco de Paula Ponte García ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Arabako Alderdi Popularreko idazkariorde nagusia. Euskadiko Alderdi Popularreko Hezkuntza eta Kulturako idazkari exekutiboa.

Beste kargo publiko batzuk

  • EITBren Administrazio Kontseiluko kidea. Euskal Herriko NNGG-eko lehendakari ohia.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Ekonomi eta Enpresa Zientzietan lizentziatua.Euskal Herriko Unibertsitateko irakasle laguna.