Izandakoa

Porres Azkona, Juan argazkia
Porres Azkona, Juan
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Frantsesa.

VIII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2005-11-24 / 2009-01-06)

IV. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1993-03-16)

    Joaquín Villa Martínez-ek ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1993-03-16)

    Joaquín Villa Martínez-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-03-16)

    Joaquín Villa Martínez-ek ordezkatua

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-03-21 / 1993-03-16)
    1. Esther Larrañaga Galdos ordezkatu zuen
    2. Joaquín Villa Martínez-ek ordezkatua
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1993-03-16)

    Joaquín Villa Martínez-ek ordezkatua

III. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1987-09-29 / 1990-09-03)

    Carlos Garaikoetxea Urriza ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-12-18)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-02-06)

    Rafael Larreina Valderrama-k ordezkatua

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1987-04-09 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Lehendakaritza eta Justizia Sala: Sailburua (1984-04-01 / 1985-01-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasuna alderdiaren Ikasketa eta Programen idazkaria.

Beste kargo publiko batzuk

  • Lehendakaritza eta Justizia sailburua. Eusko legebiltzarkidea eta bozeramailea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean doktore eta Filosofian lizentziatua.