Izandakoa

Sangroniz Aguirrebeitia, Yolanda argazkia
Sangroniz Aguirrebeitia, Yolanda

Lanbidea : Abokatua

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2000-03-21 / 2001-03-20)

    Javier Guevara Saleta ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2000-03-21 / 2001-03-20)

    Javier Guevara Saleta ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    Javier Guevara Saleta ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    Javier Guevara Saleta ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    Juan M.ª Ollora Otxoa de Aspuru ordezkatu zuen

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

Beste kargo publiko batzuk

  • Alegria-Dulantziko udalaren zinegotzia.