Izandakoa

Gorostiaga González, Pablo argazkia
Gorostiaga González, Pablo

Lanbidea : Banku-langilea

VI. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

IV. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1992-09-08 / 1994-08-30)

    Xabier Elorriaga Preciado ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • Herri Batasunako Mahai Nazionalaren mahaikide.

Beste kargo publiko batzuk

  • Laudioko zinegotzia.