Izandakoa

Antigüedad Auzmendi, Iñaki argazkia
Antigüedad Auzmendi, Iñaki
Lanbidea :
Euskal Herriko Unibertsitateko irakaslea.
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelera, frantsesa

VI. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Ezker Abertzalea Taldeko Legebiltzarkidea (1998-01-13 / 1998-09-01)

    Tasio Erkizia Almandoz ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1998-01-19 / 1998-09-01)

    Karmelo Landa Mendibe ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1998-01-18 / 1998-09-01)

    Tasio Erkizia Almandoz ordezkatu zuen

IV. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

Beste kargo publiko batzuk

  • Bizkaiko Batzar Nagusietan Batzarkide izana (95-97).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Hainbat elkarte zientifiko nazioartekotan kide. Argitarapen ugari ur-arazoen ingurukoak. Idazle.