Izandakoa

Maura Barandiarán, Fernando argazkia
Maura Barandiarán, Fernando
Lanbidea :
Abokatu ekonomialaria eta idazlea.
Hizkuntzak :
Frantsesa eta ingelesa.

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2007-11-06)

    Nerea Alzola Álvarez-ek ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-11-06)

    Esther Martínez Fernández-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-11-06)

    Carmelo Barrio Baroja-k ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-11-06)

    M.ª del Carmen López de Ocariz López de Munain-ek ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-11-06)

    Nerea Alzola Álvarez-ek ordezkatua

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Popular Vasco Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1996-05-31 / 1998-09-01)

    Enrique Villar Montero ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1996-05-31)

    María José Lafuente Orive-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Popular Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1992-06-16)

    Pedro Iturmendi Maguregui-k ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1992-06-16)

    Enrique Villar Montero-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1992-06-16)

    Pedro Iturmendi Maguregui-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • Euskadiko Alderdi Popularreko idazkari nagusia (1989-92).Alderdi Popularreko Getxoko Herri Batzordeko lehendakaria. Euskadiko Alderdi Popularreko Eskualde eta Probintziako Batzorde Eragileko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Bilboko Udaleko zinegotzia (1983-87). Azken lau legealdietako legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua, espezialitate juridiko-ekonomikoan, Deustuko Unibertsitatetik. "El Sitio" elkarteko kidea. Euskalerriaren Adiskideen Elkarteko kidea. San Fernandoren Zaldunen Erret Elkarteko kidea. Lyon D'Or tertuliako solaskidea.