Izandakoa

Martínez Pérez, Alfonso argazkia
Martínez Pérez, Alfonso

IV. Legealdia

  • Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Jesús María Rodríguez Orrantia-k ordezkatua

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1993-09-28 / 1994-08-30)

    Ignacio María Arriola López ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1994-11-30)

    José Antonio Maturana Plaza ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1993-10-06)
  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (1993-10-06 / 1994-08-30)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1993-11-02)
    1. Rosa M.ª Díez González ordezkatu zuen
    2. Juan Antonio Martínez de Butrón Alberdi-k ordezkatua
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1994-08-30)

    José Ramón Recalde Díez ordezkatu zuen

  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1991-09-18 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Idazkaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Lehendakaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-10-08 / 1990-12-18)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1987-10-08 / 1989-11-13)
    1. Juan Carlos Girbau García ordezkatu zuen
    2. Félix Leopoldo Samaniego Izarra-k ordezkatua
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Lehendakaria (1987-04-09 / 1990-09-03)
  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Kidea (1989-11-13 / 1990-09-03)

    José Andrés Paul Tejedor ordezkatu zuen

  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1990-02-23 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • Industria, Enerjia, Merkataritza, Nekazaritza eta Arrantzua Batzordea: Kidea (1986-09-26 / 1986-10-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Idazkaria (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Kidea (1986-09-26 / 1986-10-01)
  • Drogazaletasunen Aurkako Jarraipen, Zaingo eta Bultzatze Batzorde Berezia Batzorde Berezia: Lehendakaria (1985-04-26 / 1986-10-01)

I. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1981-04-08 / 1984-01-19)

    Eneko Landaburu Illarramendi ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolakizun eta Arlopolitikarako Batzordea: Kidea (1981-05-28 / 1983-02-10)

    Eneko Landaburu Illarramendi ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolakizun eta Arlopolitikarako Batzordea: Idazkaria (1983-02-10 / 1984-01-19)
  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Kidea (1983-01-26 / 1984-01-19)

    Ramón Jauregui Atondo ordezkatu zuen

  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Idazkaria (1982-12-06 / 1983-01-26)
    1. José Antonio Maturana Plaza ordezkatu zuen
    2. Jesús M.ª Eguiguren Imaz-ek ordezkatua
  • Uholdeak Sortutako Arazoen Jarraipenerako Batzorde Berezia: Kidea (1983-09-21 / 1984-01-19)
  • II eta III Bateango Batzordea: Kidea (1981-05-14 / 1981-05-27)
  • IV eta V Bateango Batzordea: Lehendakariordea (1983-11-24 / 1984-01-19)