Izandakoa

Aguirre Bilbao, Xabier argazkia
Aguirre Bilbao, Xabier

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1991-09-25 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-11-11 / 1990-09-03)

    Jon Imanol Azua Mendia ordezkatu zuen

  • Lan eta Osasun Batzordea: Lehendakaria (1987-11-20 / 1990-09-03)

    Josu Bergara Etxebarria ordezkatu zuen

  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1987-11-20 / 1990-09-03)

    Luis Bandrés Unanue ordezkatu zuen

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Lurralde-Antolaketa, Garraioak eta Turismo Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Drogazaletasunen Aurkako Jarraipen, Zaingo eta Bultzatze Batzorde Berezia Batzorde Berezia: Kidea (1985-04-26 / 1986-10-01)

I. Legealdia

  • Osasuna eta Gizarte Segurantza Saila: Sailburua (1980-04-01 / 1984-03-31)