Izandakoa

Arriola López, Ignacio María argazkia
Arriola López, Ignacio María
Titulazioa :
Zuzenbidean lizenziatua
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
euskara eta gaztelania

XI. Legealdia

  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila: Sailburua (2016-11-28 / )

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2013-03-08)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-03-08)

    Jesús María Zaballos De Llanos-ek ordezkatua

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2009-05-11)

    Francisco García Raya-k ordezkatua

  • Etxebizitza, Herri Lanak eta Garraio Saila: Sailburua (2009-05-01 / 2012-11-30)

IV. Legealdia

  • Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1991-10-11 / 1993-09-21)
    1. Odón Elorza González ordezkatu zuen
    2. María Teresa Pagazaurtundua Ruiz-ek ordezkatua
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1993-09-21)
    1. Roberto San Ildefonso Izaguirre ordezkatu zuen
    2. Ignacio María Latierro Corta-k ordezkatua
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1993-09-21)
    1. Roberto San Ildefonso Izaguirre ordezkatu zuen
    2. María Teresa Pagazaurtundua Ruiz-ek ordezkatua
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1993-09-21)
    1. Odón Elorza González ordezkatu zuen
    2. Alfonso Martínez Pérez-ek ordezkatua
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1991-10-24)

    Roberto San Ildefonso Izaguirre ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (1991-10-24 / 1993-09-28)

    Tomás Tueros Trueba-k ordezkatua

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1993-09-21)
    1. José Ramón Recalde Díez ordezkatu zuen
    2. Juan Antonio Martínez de Butrón Alberdi-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • 2008-: PSE-EE-PSOE Gipuzkoako Idazkari Nagusia

Beste kargo publiko batzuk

  • 1983-1993: Eibarko zinegotzia 1991-1993: Eusko Legebiltzarkidea 1993-2008: Eibarko Alkatea 1999-2003: PSE-EEko batzarkidea Deba-Urolako barrutitik. VI legegintzaldia 2003-2007: PSE-EEko batzarkidea Deba-Urolako barrutitik. VII legegintzaldia. Mugikortasuneko eta Bide Azpiegituretako eta Lurralde Antolamendu eta Sustapeneko Batzordeetan. 2007-2009: Gipuzkoako PSE-EE batzar taldeko bozeramailea 2009-2012: Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Saileko Sailburua Eusko Jaurlaritzan