Izandakoa

Barreda de los Ríos, Leopoldo argazkia
Barreda de los Ríos, Leopoldo
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziatua
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Ingelesa (oinarrizko)

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2011-12-09)

    Carlos Olazabal Estecha-k ordezkatua

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2009-04-03 / 2011-12-09)

    Antonio Damborenea Basterrechea-k ordezkatua

  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakariordea (2009-05-27 / 2011-12-09)

    Nerea Llanos Gómez-ek ordezkatua

  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-12-09)

    Laura Garrido Knörr-ek ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-12-09)

    Antonio Damborenea Basterrechea-k ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-12-26)

    Roberto Blanco Pascual-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1998-12-01 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)

V. Legealdia

  • Popular Vasco Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1996-04-12 / 1998-09-01)

    Jaime Mayor Oreja ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)

IV. Legealdia

  • Popular Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Misto-Partido Popular Taldeko Legebiltzarkidea (1990-05-29 / 1990-09-03)

    Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1990-06-19 / 1990-09-03)

    Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1990-06-19 / 1990-09-03)

    Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1990-06-19 / 1990-12-18)

    Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1990-06-19 / 1990-09-03)

    Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen

  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Kidea (1990-06-19 / 1990-09-03)

    Julen Guimón Ugartechea ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Batzorde Exekutibo Nazionaleko kidea (2008- ). Bizkaiko PPko lehendakaria (1990-2004).. Euskadiko PPko bozeramailea (1999- ).

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko Legebiltzarkidea (1990- ). Bizkaiko Batzar Nagusietako ahalordeduna (1987-95).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • ADENA. Green Peace