Izandakoa

Garaikoetxea Urriza, Carlos argazkia
Garaikoetxea Urriza, Carlos
Lanbidea :
Abokatua - Ekonomi-Zientzietan Lizentziatua
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelania, ingelesa, frantsesa

VI. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1998-12-01 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1994-12-02 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1990-12-18 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1987-07-24)

    Miren Agurne Irusta Estala-k ordezkatua

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1987-01-08 / 1987-07-24)

    Juan Porres Azkona-k ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1987-03-11 / 1987-07-24)

    Inmaculada Boneta y Piedra-k ordezkatua

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-09-21)
  • Misto Taldeko Legebiltzarkidea (1986-09-21 / 1986-10-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakaria (1984-04-01 / 1985-01-01)

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakaria (1980-04-01 / 1984-03-31)

Alderdi politikoetako karguak

  • Lehendakaria