Izandakoa

Ormazabal Zamakona, Francisco José argazkia
Ormazabal Zamakona, Francisco José

Hizkuntzak : Gaztelania, euskera, frantsesa

VI. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 1999-01-28)

    Rafael Larreina Valderrama-k ordezkatua

  • Lurralde Plangintza eta Ingurumen Saila: Sailburua (1999-01-01 / 2001-06-30)

V. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1995-09-21)

    María Carrera Aranberri-k ordezkatua

  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (1994-11-30 / 1995-01-04)

    Itziar Alba Orbegozo-k ordezkatua

  • Lurralde Plangintza eta Ingurumen Saila: Sailburua (1995-01-01 / 1998-12-31)

IV. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (1990-12-18 / 1994-11-30)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-06-21)

    Federico Abaigar Marticorena-k ordezkatua

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Lehendakariordea (1994-06-21 / 1994-08-30)

    Federico Abaigar Marticorena ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Estadistika Euskal Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1991-04-09 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (1987-01-08 / 1990-12-18)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1998-03-18 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Lehendakariordea (1987-03-18 / 1990-12-18)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1987-04-09 / 1989-12-12)

    Josefina Santamaría Rodríguez-ek ordezkatua

  • Estadistika Euskal Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1987-03-11 / 1991-04-09)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-09-21)
  • Misto Taldeko Legebiltzarkidea (1986-09-21 / 1986-10-01)
  • Lurralde-Antolaketa, Garraioak eta Turismo Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Lehendakariordea (1984-05-03 / 1986-09-21)
  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Erresumatik Eusko Jaurlaritzara eta Foru-Diputaziotarako Eskuraketen Artarako Batzorde Berezia: Lehendakaria (1984-10-18 / 1986-09-21)
  • Erresumatik Eusko Jaurlaritzara eta Foru-Diputaziotarako Eskuraketen Artarako Batzorde Berezia: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Drogazaletasunen Aurkako Jarraipen, Zaingo eta Bultzatze Batzorde Berezia Batzorde Berezia: Kidea (1985-04-26 / 1986-09-21)

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Lehendakaria (1980-04-30 / 1984-01-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1980-03-31 / 1984-03-22)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1980-04-29 / 1984-01-19)
  • II eta V Bateango Batzordea: Lehendakaria (1980-10-29 / 1981-04-02)
  • IV eta V Bateango Batzordea: Lehendakaria (1983-11-24 / 1984-01-19)

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko Jaurlaritzako sailburu ohia. Arabako Biltzar Nagusietako lehendakaria.