Izandakoa

Oliveri Albisu, Inaxio argazkia
Oliveri Albisu, Inaxio
Lanbidea :
Peritu Industrial Kimiko
Hizkuntzak :
Frantsesa, euskera

VI. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 1999-01-29)

    Iñaki Galdos Irazabal-ek ordezkatua

  • Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila: Sailburua (1999-01-01 / 2001-06-30)

V. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1996-06-28)

    Isabel Gallastegui Madinabeitia-k ordezkatua

  • Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila: Sailburua (1995-01-01 / 1998-12-31)

IV. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1991-03-15 / 1994-08-30)

    Mikel Olaciregui Martínez de Ilarduya ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Idazkaria (1991-10-22 / 1994-08-30)

    Federico Abaigar Marticorena ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-10-08 / 1994-11-30)

    Juan Daniel Barandiaran Jaca ordezkatu zuen

  • Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila: Sailburua (1991-02-01 / 1991-09-30)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-07-07)

    Ricardo Etxepare Zugasti-k ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-07-07)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-07-07)
  • II eta V Bateango Batzordea: Kidea (1984-10-10 / 1984-12-11)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasunaren Idazkari Nagusia.

Beste kargo publiko batzuk

  • Hezkuntz, Unibertsitate eta Ikerketa sailburua (86-89). Kongresuko Diputatua (89-91).