Izandakoa

Altzelai Uliondo, Nekane argazkia
Altzelai Uliondo, Nekane
Lanbidea :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Gaztelania, euskera, ingelesa

VIII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2006-02-21 / 2009-01-06)

    Idoia Cuadra Ibáñez de Elejalde ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2008-06-03 / 2008-06-19)

    Unai Ziarreta Bilbao ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakaria (2008-06-19 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-21)

    Idoia Cuadra Ibáñez de Elejalde-k ordezkatua

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-11-23 / 2009-11-26)
  • Uraren Euskal Agentziaren Erabiltzaileen Batzarrea: Hautagaia (2008-06-24 / 2008-07-08)

VII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-06-15 / 2001-09-25)
  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2001-12-19 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (1998-11-25 / 2001-06-08)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Idazkaria (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1998-12-04 / 1999-02-10)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Lehendakaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-06-22 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-09-28)

    María Carrera Aranberri-k ordezkatua

  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Idazkaria (1995-01-18 / 1995-03-08)

    Igone Martínez de Luna Unanue-k ordezkatua

  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasunako Gipuzkoako Batzorde Eragileko kidea (1996-2000). Eusko Alkartasunako Batzorde Eragileko kidea (2000-2004).

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko legebiltzarkidea V-VI-VII legegintzaldietan.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Ekonomi eta Enpresa Zientzietan Lizentziatua. Garapen lankidetzan aritzen diren hainbat erakundetako kidea. Greenpeace-ko sozia. ELA sindikatuan afiliatua. Eusko Alkartasunan afiliatua. Ekonomilarien euskal kolegioan afiliatua.