Izandakoa

Beltrán de Heredia Arroniz, Estefanía argazkia
Beltrán de Heredia Arroniz, Estefanía
Titulazioa :
Nekazaritzako ingeniaritza teknikoa.
Hizkuntzak :
Euskara (erdiko maila) eta frantsesa (goiko maila).

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / 2016-12-05)

    Estíbaliz Larrauri Aranguren-ek ordezkatua

  • Segurtasun Saila: Sailburua (2016-11-28 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2012-12-20)

    Peio Iparragirre Etxeberria-k ordezkatua

  • Segurtasun Saila: Sailburua (2012-12-01 / 2016-11-25)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2007-09-21)

    Javier Carro Iglesias-ek ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Maixabel Azpillaga Arambarri-k ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Javier Carro Iglesias-ek ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-18)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Javier Carro Iglesias-ek ordezkatua

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Garbiñe Sáez Molinuevo-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Idazkaria (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Lehendakaria (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-03-25 / 2002-03-27)

Alderdi politikoetako karguak

  • Araba Buru Batzarreko burukidea (2004-2007).

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Batzar Nagusietako prokuradorea (1995-1998 eta 2011-2012).
    Arabako Foru Aldundiko Nekazaritza Saileko foru-diputatua (2007-2011).
    Eusko Jaurlaritzako Segurtasuneko sailburua (2012-2016).