Izandakoa

López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen argazkia
López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen
Titulazioa :
Osasun-teknikaria.
Lanbidea :
Osasun-teknikaria.
E-mail:
lopez_mc@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Lehendakariordea (2016-12-12 / )
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Epsilon eta Hiriko enpresek jasotako laguntza publikoei buruzko Ikerketa Batzordea: Kidea (2014-04-01 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

    Fernando Maura Barandiarán ordezkatu zuen

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-11-30)

    Santiago Abascal Conde-k ordezkatua

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-12-26)

    María José Lafuente Orive-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2003-11-04 / 2005-02-22)

    M.ª Eugenia García Rico ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

Alderdi politikoetako karguak

  • Alderdi Popularreko Lehen Arlo eta Ingurumeneko eskualdeko idazkaria (2008tik gaur arte).

Beste kargo publiko batzuk

  • San Millan Udaleko zinegotzia (1995-2015).