Izandakoa

Machin Esposito, Gonzalo argazkia
Machin Esposito, Gonzalo
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Ingelesa.

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-01-03)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-01-03)

    Juana Iturmendi Maguregui-k ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-04-20)

    Carlos Olazabal Estecha-k ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-01-03)

    Juana Iturmendi Maguregui-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2004-06-29 / 2004-12-21)
    1. Carlos Iturgaiz Angulo ordezkatu zuen
    2. Arantza Quiroga Cia-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

Alderdi politikoetako karguak

  • Euskadiko PPko Eskualde-Antolaketako koordinatzailea. Bizkaiko PPko koordinatzaile nagusia.

Beste kargo publiko batzuk

  • Bizkaiko Batzar Nagusietako Ahalduna, 1993-1999.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua Deustoko Ikertzaileatsitatea.