Izandakoa

García Hidalgo, Víctor argazkia
García Hidalgo, Víctor

Lanbidea : Politologoa.

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2004-03-29)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-03-29)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-03-29)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez-ek ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (2001-06-15 / 2001-09-25)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-07)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2002-05-17 / 2003-09-09)
    1. Idoia Mendia Cueva ordezkatu zuen
    2. Irene Novales Villa-k ordezkatua
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-15)

    Miguel Ángel Uzquiza González-ek ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2004-05-18)
    1. Miguel Ángel Uzquiza González ordezkatu zuen
    2. José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)

Alderdi politikoetako karguak

  • PSEko Batzorde Eragileko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Biltzar Nagusietako Kidea, Jaurlaritzako zuzendaria, HKEEko idazkari nagusia, Arabako gobernadore zibila, legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Politika Zientzietan lizentziatua.