Izandakoa

Zabaleta Areta, M.ª Gemma argazkia
Zabaleta Areta, M.ª Gemma
Titulazioa :
Filologia Hispanikoan lizentziatua.
Lanbidea :
Filologia Hispanikoko Katedraduna
Hizkuntzak :
Frantsesa, ingelesa, alemanera eta Euskara ikasketak

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2009-05-12)

    Benjamín Atutxa Iza-k ordezkatua

  • Enplegua eta Gizarte Gaiak Saila: Sailburua (2009-05-01 / 2012-11-30)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-18)

    Miguel Ángel Buen Lacambra-k ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2006-02-21 / 2009-01-06)

    Emilio Guevara Saleta ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2006-01-06)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-21)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-12-13 / 2009-10-28)
  • Ingurugiroaren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-11-21 / 2009-11-17)

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-09-09)

    Manuel Huertas Vicente-k ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    Miguel Ángel Uzquiza González ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2003-09-09 / 2004-04-27)
    1. María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate ordezkatu zuen
    2. Coral M.ª Rodríguez Fouz-ek ordezkatua
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-06-22 / 2001-03-23)

Alderdi politikoetako karguak

  • Gipuzkoako Batzorde Eragileko kidea. Euskadiko Erakunde Zuzendaritza-batzordeko kidea

Beste kargo publiko batzuk

  • Zinegotzia, Eusko Jaurlaritzako Pedagogia Eraberritzeko Zuzendaria. Gizarte Zerbitzuetako Diputatua. Senataria. Eusko Legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Argitalpena: "Con la mano izquierda. Una propuesta ante el colapso vasco". Alberdania argitaletxea.