Izandakoa

Hueso Abancens, Ricardo argazkia
Hueso Abancens, Ricardo
Lanbidea :
Sendagilea.
Hizkuntzak :
Frantsesa, ingelesa.

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2000-02-11 / 2000-02-22)
    1. M.ª José Usandizaga Rodríguez ordezkatu zuen
    2. Juan Carlos Araniguría Rodrigo-k ordezkatua
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2000-02-11)

    M.ª Eugenia García Rico-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2000-02-22 / 2001-03-20)

    Juan Carlos Araniguría Rodrigo ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

Alderdi politikoetako karguak

  • Gipuzkoako PPko lehendakaria. Osasun arloko bozeramailea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Medikuntzan lizentziatua.