Izandakoa

Salaberria Sansinenea, Jon argazkia
Salaberria Sansinenea, Jon

Hizkuntzak : Euskara, espainola

VII. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-07-17)
  • Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-07-17 / 2002-04-16)
  • Araba, Bizkaia eta Gipuzkoako Sozialista Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (2002-04-16 / 2005-05-16)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-02-09 / 2005-05-16)

    Josu Urrutikoetxea Bengoetxea ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-03-05 / 2001-06-08)

    Jone Goirizelaia Ordorika ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

Beste kargo publiko batzuk

  • Gipuzkoako Biltzar Nagusietako ahalduna.