Izandakoa

Urrutikoetxea Bengoetxea, Josu argazkia
Urrutikoetxea Bengoetxea, Josu

Hizkuntzak : Euskera, gaztelara, frantsesa

VII. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-07-17)
  • Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-07-17 / 2002-04-16)
  • Araba, Bizkaia eta Gipuzkoako Sozialista Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-15)

    Joseba Permach Martin-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-09)

    Jon Salaberria Sansinenea-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-04-16)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2002-04-16 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-03-05 / 2001-06-08)

    Kepa Gordejuela Kortazar ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

Beste kargo publiko batzuk

  • Ugao-Miraballeseko zinegotzi ohia. VI.legegintzaldian legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Elikadura eta Dietetikan diplomatua.