Izandakoa

Intxaurraga Mendibil, Sabin argazkia
Intxaurraga Mendibil, Sabin
Lanbidea :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelania, frantsesa eta ingelesa

VII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-09-20)

    Karmele Antxustegi Urkiaga-k ordezkatua

  • Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila: Sailburua (2001-07-01 / 2001-09-16)

    Anjeles Iztueta Azkue-k ordezkatua

  • Lurralde Plangintza eta Ingurumen Saila: Sailburua (2001-07-01 / 2001-09-16)

VI. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 1999-01-26)

    Karmele Antxustegi Urkiaga-k ordezkatua

  • Justizia, Lan eta Gizarte Segurantza Saila: Sailburua (1999-01-01 / 2001-06-30)

V. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Idazkaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1996-09-27)

    Isabel Gallastegui Madinabeitia-k ordezkatua

  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-03-16 / 1998-09-01)
  • Justizia, Ekonomia, Lan eta Gizarte Segurantza Saila: Sailburua (1998-07-03 / 1998-12-31)

    Francisco Egea Garcia ordezkatu zuen

IV. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1991-03-21 / 1994-08-30)

    Mikel Olaciregui Martínez de Ilarduya ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Lehendakariordea (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1987-03-24 / 1990-09-03)

    Juan José Pujana Arza ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1987-03-24 / 1990-09-03)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1987-10-06 / 1990-09-03)

    José Ángel Cuerda Montoya ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1987-03-24 / 1990-09-03)
  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Kidea (1988-06-23 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-09-21)
  • Misto Taldeko Legebiltzarkidea (1986-09-21 / 1986-10-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (1984-05-03 / 1986-09-21)
  • Industria, Enerjia, Merkataritza, Nekazaritza eta Arrantzua Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1984-09-14)

    Josefina Santamaría Rodríguez-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1987-01-08)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1984-09-14 / 1986-09-21)

    Josefina Santamaría Rodríguez ordezkatu zuen

  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • Erresumatik Eusko Jaurlaritzara eta Foru-Diputaziotarako Eskuraketen Artarako Batzorde Berezia: Kidea (1984-10-18 / 1986-09-21)
  • Erresumatik Eusko Jaurlaritzara eta Foru-Diputaziotarako Eskuraketen Artarako Batzorde Berezia: Kidea (1986-09-24 / 1986-10-01)
  • II eta V Bateango Batzordea: Kidea (1984-10-10 / 1984-12-11)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1984-12-13 / 1985-02-14)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasunaren Euskadiko Batzorde Eragileko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Justizia, Lan eta Gizarte Segurantza sailburua. Zeanuriko Zinegotzia.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Ekonomia Zientzietan Lizentziatua. Zeanuriko Abesbatzako kidea.