Izandakoa

Barrio Baroja, Carmelo argazkia
Barrio Baroja, Carmelo
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna. Kooperatibetako Zuzenbide eta Ekonomiari buruzko goi-ikastaroa (UPV/EHU). Praktika Juridikoko ikastaroa (Arabako Abokatuen Elkartea).
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Frantsesa (maila ertaina).
E-mail:
barrio_c@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-10-27 / 2016-12-12)
  • Bateraezintasun Batzordea: Batzordeburua (2016-12-12 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Osasun Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • 2003tik Eusko Jaurlaritzaren zuzeneko kudeaketako eskola-jantokien zerbitzu-ematea esleitzeko prozesua eta eratorritako erantzukizun politikoak ikertzeko batzordea: Kidea (2018-04-12 / )
  • Adikzioen Euskal Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-06-07 / )
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-06-29 / )

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2012-11-27 / 2013-01-15)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2014-10-06)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Idazkaria (2014-10-06 / 2016-08-02)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-11-05 / 2016-08-02)

    Iñaki Oyarzabal de Miguel ordezkatu zuen

  • Epsilon eta Hiriko enpresek jasotako laguntza publikoei buruzko Ikerketa Batzordea: Lehendakaria (2014-04-01 / 2016-08-02)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-06-10 / 2016-08-02)
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-06-25 / 2017-06-29)

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-02-07)

    Carlos Olazabal Estecha-k ordezkatua

  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-02-08)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Idazkaria (2012-02-08 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (2009-04-15 / 2009-05-27)
  • Kultura eta Industria sailetako ustezko irregulartasunak eta Ertzaintzako agente batzuen ustezko espioitza ikertzeko batzorde berezia: Kidea (2010-11-16 / 2010-11-19)
  • Kultura eta Industria sailetako ustezko irregulartasunak eta Ertzaintzako agente batzuen ustezko espioitza ikertzeko batzorde berezia: Idazkaria (2010-11-19 / 2012-08-28)
  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Kidea (2011-11-22 / 2012-08-28)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-10-02 / 2016-08-28)

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (2005-05-23 / 2009-04-03)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

    Fernando Maura Barandiarán ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Idazkaria (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Idazkaria (2007-11-30 / 2009-01-06)
  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-06-13 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (2001-06-08 / 2005-05-16)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-12-26)

    Roberto Blanco Pascual-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-09-19 / 2009-10-02)

VI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (1998-11-25 / 2001-06-08)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Lehendakariordea (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1998-12-04 / 1999-02-10)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-06-22 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Popular Vasco Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (1994-11-30 / 1998-11-25)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Popular Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (1990-12-18 / 1994-11-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Idazkaria (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Lehendakariordea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Osakidetzaren 1990. urterako lan-eskaintza publikoa ikertzeko Batzorde Berezia: Idazkaria (1994-03-30 / 1994-08-30)

Alderdi politikoetako karguak

  • NNGGko Euskadiko PPko presidentea (1982-1985).
    Arabako PPko idazkari nagusia (1993-1996).
    Euskadiko PPko idazkari nagusia (1996-2008).
    Euskadiko eta Arabako PPko zuzendaritzetako kidea (1987tik gaur arte).

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Batzar Nagusietako kidea (1987-1990).
    Zanbranako eta Urizaharreko Udaleko zinegotzia (Araba) (Lehenago).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Eurobasqueko kidea.
    Eusko Ikaskuntzako kidea.