Izandakoa

Larreina Valderrama, Rafael argazkia
Larreina Valderrama, Rafael

Hizkuntzak : Gaztelania, frantsesa, euskera

VIII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (2005-05-23 / 2009-04-03)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Lehendakariordea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1999-01-28 / 2001-03-20)

    Francisco José Ormazabal Zamakona ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-10 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Idazkaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1996-09-27)

    María Carrera Aranberri-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Idazkaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-09-28)

    María Carrera Aranberri-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakariordea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1994-09-09 / 1994-11-30)

    Joaquín Villa Martínez ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-01-30 / 1990-09-03)

    Mercedes Villacián Peñalosa ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1990-02-06 / 1990-09-03)

    Mercedes Villacián Peñalosa ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1990-02-06 / 1990-09-03)

    Mercedes Villacián Peñalosa ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1990-02-06 / 1990-09-03)

    Juan Porres Azkona ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1990-02-02 / 1990-09-03)

    Mercedes Villacián Peñalosa ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • EAko Euskadiko Batzorde Eragilea: antolakuntzako idazkaria

Beste kargo publiko batzuk

  • III. legegintzalditik legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Hegoalde Kultura elkartea. Euskalerriaren Adiskideen Elkartea. Gasteiz Mendi Elkartea. Internet-Euskadi Elkartea (Euskal internauten elkartea). Greenpeace.