Izandakoa

Moreno Lombardero, Juan Miguel argazkia
Moreno Lombardero, Juan Miguel

III. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1988-10-04 / 1990-09-03)

    Juan Manuel Eguiagaray Ucelay ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Idazkaria (1989-02-21 / 1990-09-03)

    Juan Manuel Eguiagaray Ucelay ordezkatu zuen

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1989-03-08 / 1990-09-03)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

II. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1986-09-26 / 1986-10-01)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1984-03-30 / 1986-10-01)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Lehendakariordea (1984-10-18 / 1986-10-01)

I. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-12-23 / 1984-01-19)

    José Antonio Saracibar Saitua ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Kidea (1980-12-23 / 1981-05-28)
    1. José Antonio Saracibar Saitua ordezkatu zuen
    2. Ricardo García Damborenea-k ordezkatua
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1981-05-28 / 1984-03-22)

    José Antonio Maturana Plaza ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1981-05-28 / 1984-01-19)

    José Antonio Maturana Plaza ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1982-12-06 / 1984-01-19)

    Pedro María Viana García ordezkatu zuen

  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1982-12-06 / 1984-01-19)

    Pedro María Viana García ordezkatu zuen

  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Lehendakariordea (1983-06-30 / 1984-01-19)
  • Eskakizun Batzordea: Kidea (1983-04-20 / 1984-01-19)
  • Uholdeak Sortutako Arazoen Jarraipenerako Batzorde Berezia: Lehendakariordea (1983-09-21 / 1984-01-19)
  • II eta V Bateango Batzordea: Kidea (1980-12-23 / 1981-04-02)

    José Antonio Saracibar Saitua ordezkatu zuen