Izandakoa

Onaindia Nachiondo, Mario argazkia
Onaindia Nachiondo, Mario

III. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1987-04-09 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1984-10-18 / 1986-10-01)

I. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1981-09-04)

    Xabier Markiegi Candina-k ordezkatua

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1980-03-31 / 1981-09-04)

    Xabier Markiegi Candina-k ordezkatua

  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1980-04-30 / 1981-09-04)

    Xabier Markiegi Candina-k ordezkatua

  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1981-06-10 / 1981-09-04)

    Xabier Markiegi Candina-k ordezkatua