Izandakoa

Maturana Plaza, José Antonio argazkia
Maturana Plaza, José Antonio
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Frantsesa

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1995-06-28)

    Ignacio María Latierro Corta-k ordezkatua

  • Garraio eta Herri Lanak Saila: Sailburua (1995-01-01 / 1998-07-03)

    Álvaro Amann Rabanera-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1990-12-18 / 1991-02-19)

    Ramón Jauregui Atondo-k ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Jesús M.ª Eguiguren Imaz-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Alfonso Martínez Pérez-ek ordezkatua

  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Manuel Huertas Vicente-k ordezkatua

  • Hirigintza eta Etxebizitza Saila: Sailburua (1991-09-30 / 1994-12-31)

III. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1989-11-14 / 1990-09-03)

    José M.ª Benegas Haddad ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1989-02-21 / 1990-09-03)

    José M.ª Benegas Haddad ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-12-18)

II. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1984-12-13 / 1985-02-14)

I. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (1981-09-23 / 1984-03-22)

    José Antonio Aguiriano Forniés ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolakizun eta Arlopolitikarako Batzordea: Idazkaria (1980-04-30 / 1981-06-30)

    Juan Manuel Eguiagaray Ucelay-k ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1980-04-30 / 1983-02-24)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Idazkaria (1983-02-24 / 1984-01-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1980-03-31 / 1981-05-28)

    Juan Miguel Moreno Lombardero-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (1981-09-23 / 1984-03-22)

    José Antonio Aguiriano Forniés ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1980-04-29 / 1981-05-28)

    Juan Miguel Moreno Lombardero-k ordezkatua

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1980-07-23 / 1983-03-03)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Lehendakariordea (1983-03-03 / 1984-01-19)
  • Eskabidezko Batzordea: Lehendakariordea (1980-07-23 / 1984-01-19)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Idazkaria (1982-02-11 / 1982-12-06)

    Alfonso Martínez Pérez-ek ordezkatua

  • II eta III Bateango Batzordea: Kidea (1981-05-14 / 1981-05-27)
  • IV eta V Bateango Batzordea: Kidea (1983-11-24 / 1984-01-19)

Alderdi politikoetako karguak

  • Komite Nazionaleko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Etxebizitza eta Ingurugiro sailburua (1991-1994) eta Garraio eta Herrilan sailburua (1995-1998)