Izandakoa

Buesa Blanco, Fernando argazkia
Buesa Blanco, Fernando
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Frantsesa.

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2000-02-22)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate-k ordezkatua

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1998-12-24 / 2000-02-22)
    1. Nicolás Redondo Terreros ordezkatu zuen
    2. Rodolfo Ares Taboada-k ordezkatua
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2000-02-22)

    María Teresa Rodríguez Barahona-k ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2000-02-22)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2000-02-22)

    Rodolfo Ares Taboada-k ordezkatua

  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (1999-03-17 / 2000-02-22)

    Rodolfo Ares Taboada-k ordezkatua

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakariordea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)

IV. Legealdia

  • Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Julio Herrero Romero-k ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Julio Herrero Romero-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Pedro Hernández González-ek ordezkatua

  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-10-22)

    Pedro Hernández González-ek ordezkatua

  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakariordea (1991-10-01 / 1994-12-31)
  • Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila: Sailburua (1991-09-30 / 1994-12-31)

III. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakaria (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakariordea (1987-03-18 / 1989-11-10)

    Guillermo Echenique González-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1987-10-08)

    Alfonso Martínez Pérez-ek ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1989-11-13 / 1990-12-18)

    José M.ª Benegas Haddad ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1989-11-13 / 1990-03-08)
    1. Augusto Borderas Gaztambide ordezkatu zuen
    2. Roberto San Ildefonso Izaguirre-k ordezkatua
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1987-04-09 / 1989-03-08)

    Juan Miguel Moreno Lombardero-k ordezkatua

  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Kidea (1988-06-23 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1986-09-26 / 1987-01-08)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1984-10-18 / 1986-10-01)
  • Erresumatik Eusko Jaurlaritzara eta Foru-Diputaziotarako Eskuraketen Artarako Batzorde Berezia: Kidea (1986-09-26 / 1986-10-01)
  • II eta V Bateango Batzordea: Kidea (1984-10-10 / 1984-12-11)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1984-12-13 / 1985-02-14)

Alderdi politikoetako karguak

  • Arabako PSE-EE(PSOE)-ren Idazkari Nagusia.