Izandakoa

Guevara Saleta, Emilio argazkia
Guevara Saleta, Emilio
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Gaztelania.

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2006-01-27)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-01-27)

    M.ª Gemma Zabaleta Areta-k ordezkatua

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1987-10-06)

    Isabel Orbe Garay-k ordezkatua

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1987-01-08 / 1987-10-06)

    Iñigo Agirre Kerexeta-k ordezkatua

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1987-10-06)

    Armando Llanos Ortiz de Landaluce-k ordezkatua

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1987-04-09 / 1988-10-06)

    Juan M.ª Ollora Otxoa de Aspuru-k ordezkatua

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1980-04-30 / 1984-01-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1980-03-31 / 1982-02-03)

    Josu Bergara Etxebarria-k ordezkatua

  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1981-06-10 / 1984-01-19)

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako diputatu nagusia. Arabako Batzar Nagusietako lehendakaria. Eusko legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua.