Izandakoa

Ares Taboada, Rodolfo argazkia
Ares Taboada, Rodolfo
Lanbidea :
Industri Maisua
Hizkuntzak :
Gaztelania Espaniera

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-05-26)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-05-26)

    Aitor Casado Figueroa-k ordezkatua

  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2015-09-22)

    Patxi Elola Azpeitia-k ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2014-10-07 / 2016-05-26)
    1. Idoia Mendia Cueva ordezkatu zuen
    2. Jon Azkue Manterola-k ordezkatua
  • EITBren erreformaren oinarriak ezartzeko azterlan Batzorde Berezia: Lehendakaria (2015-06-04 / 2016-05-26)
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-06-25 / 2015-10-15)

    José Antonio Pastor Garrido-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2009-05-11)

    Aitor Casado Figueroa-k ordezkatua

  • Herrizaingo Saila: Sailburua (2009-11-05 / 2012-08-29)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2005-06-07 / 2005-06-14)

    José Antonio Pastor Garrido-k ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2008-05-13 / 2009-04-03)

    Patxi López Álvarez ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-10-18 / 2006-02-21)
    1. Oscar Rodríguez Vaz ordezkatu zuen
    2. Oscar Rodríguez Vaz-ek ordezkatua
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2005-11-24 / 2009-06-24)

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-04-27)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2002-02-07 / 2005-11-24)

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2000-03-28 / 2001-03-20)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-06-08)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2000-03-31)

    Carmen Asiain Ayala-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-05-20 / 2002-03-27)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-05-07 / 2002-03-27)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2000-04-06 / 2001-03-20)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakariordea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1995-10-25)

    Jesús María Rodríguez Orrantia-k ordezkatua

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-10-25 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-09-27)

    Patxi López Álvarez-ek ordezkatua

  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-03-08 / 1995-10-25)

    Jesús María Rodríguez Orrantia-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • Sozialista Legebitzar Taldeko Bozeramailea. PSE-EE - PSOE -ko Antolakuntzako Idazkaria