Izandakoa

Uriarte Romero, Eduardo argazkia
Uriarte Romero, Eduardo

II. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1984-03-30 / 1986-10-01)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Lehendakariordea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1984-10-18 / 1986-10-01)

I. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1980-03-31 / 1984-01-04)

    Xabier Markiegi Candina-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1980-04-29 / 1984-01-19)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1982-02-11 / 1984-01-19)
  • Eskakizun Batzordea: Kidea (1983-04-20 / 1984-01-19)