Izandakoa

López Álvarez, Patxi argazkia
López Álvarez, Patxi

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2014-09-19)

    Rosa Fresno Asensio-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-09-19)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakaria (2009-11-05 / 2012-11-30)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-05-13)

    Rodolfo Ares Taboada-k ordezkatua

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-07)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2002-05-07 / 2005-05-16)

    Nicolás Redondo Terreros ordezkatu zuen

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-07)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-07)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1998-12-04 / 1999-02-10)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-03-03)

    Jesús María Rodríguez Orrantia-k ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Idazkaria (1995-01-18 / 1995-09-27)

    Ignacio María Latierro Corta-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-09-27 / 1998-09-01)

    Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen

  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-09-27)

    Ignacio María Latierro Corta-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1991-03-15 / 1994-08-30)

    José Andrés Paul Tejedor ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1993-09-28)
    1. Pedro Hernández González ordezkatu zuen
    2. María Teresa Pagazaurtundua Ruiz-ek ordezkatua
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1994-08-30)

    José Ramón Recalde Díez ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-04-23 / 1994-08-30)

    José Andrés Paul Tejedor ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1991-04-23 / 1991-10-22)
    1. José Andrés Paul Tejedor ordezkatu zuen
    2. Ernesto Ladrón de Guevara López de Arbina-k ordezkatua
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1991-04-23 / 1991-11-21)

    José Andrés Paul Tejedor ordezkatu zuen

  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Idazkaria (1991-11-21 / 1994-08-30)

Alderdi politikoetako karguak

  • PSE-EE(PSOE)ko idazkari nagusia.