Izandakoa

Asiain Ayala, Carmen argazkia
Asiain Ayala, Carmen
Lanbidea :
Filosofia Irakaslea
Hizkuntzak :
Frantsesa

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2000-03-31)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1998-12-04 / 1999-02-10)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-03-03)

    Jesús María Rodríguez Orrantia-k ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-03-03 / 1998-09-01)

    María Teresa Pagazaurtundua Ruiz ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-03-03)

    Jesús María Rodríguez Orrantia-k ordezkatua

  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Idazkaria (1995-01-18 / 1998-09-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • Arabako PSE-EEren Antolaketarako Idazkaria.