Izandakoa

González Zorrilla, José María argazkia
González Zorrilla, José María

Hizkuntzak : Euskera eta ingeles ezagupenak

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2010-01-28)

    Miren Josune Gorospe Elezkano-k ordezkatua

  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2010-01-28)

    Fátima Ansotegi Elordi-k ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2010-01-28)

    Miren Josune Gorospe Elezkano-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2010-01-28)

    Estibaliz Hernaez Laviña-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (2009-04-15 / 2009-05-27)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1999-01-25 / 2001-03-20)

    Belén Greaves Badillo ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Idazkaria (1999-02-04 / 2001-03-20)

Alderdi politikoetako karguak

  • Bizkai Buru Batzarreko kidea 1997; Bizkai Buru Batzarreko kidea 2004-2008

Beste kargo publiko batzuk

  • Muskiz-eko alkatea 1983-1999; UDEL-eko lehendakaria 1989-1999; Euskadiko Udal Kotseiluko kidea 1995-1999

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Europako Mugimenduaren Euskal Kontseiluko lehendakaria.