Izandakoa

Eguiguren Imaz, Jesús M.ª argazkia
Eguiguren Imaz, Jesús M.ª
Titulazioa :
Zuzenbidean Doktorea
Lanbidea :
Abokatua
Hizkuntzak :
Euskara

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-01-31)

    Oscar Rodríguez Vaz-ek ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2007-10-30 / 2009-01-06)

    José Luis Anda Fernández ordezkatu zuen

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-15)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    Manuel Huertas Vicente ordezkatu zuen

  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (1999-04-13 / 1999-09-14)
    1. Rosa M.ª Díez González ordezkatu zuen
    2. Carlos Totorica Izaguirre-k ordezkatua
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Euskal Herriko Foru Zuzenbide Zibilari buruzko Legea Gipuzkoako Foru Zibilari dagokionez Aldatzeko Batzorde Berezia: Kidea (1999-10-20 / 2001-03-20)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-05-20 / 2002-03-27)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-05-07 / 2002-03-27)

V. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1995-01-20 / 1998-09-01)

    Ramón Jauregui Atondo ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (1990-12-18 / 1992-05-22)

    Manuel Huertas Vicente-k ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-10-22 / 1994-08-30)

    José Antonio Maturana Plaza ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Lehendakariordea (1991-02-07 / 1992-05-22)

    Manuel Huertas Vicente-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1993-09-28 / 1994-11-30)

    Tomás Tueros Trueba ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1993-09-28)

    María Teresa Pagazaurtundua Ruiz-ek ordezkatua

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehendakaria (1987-01-08 / 1990-12-18)
  • Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza: Lehendakaria (1987-01-08 / 1990-12-18)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehendakaria (1987-03-18 / 1990-12-18)

II. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1986-09-26 / 1986-10-01)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1985-07-03)

    Juan Carlos Girbau García-k ordezkatua

  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1986-09-26 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1984-10-18 / 1986-10-01)

I. Legealdia

  • Euskal Sozialistak-Socialistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1983-01-25 / 1984-01-19)

    Ramón Jauregui Atondo ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolakizun eta Arlopolitikarako Batzordea: Kidea (1983-02-10 / 1984-01-19)

    Ramón Jauregui Atondo ordezkatu zuen

  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Idazkaria (1983-01-26 / 1984-01-19)

    Alfonso Martínez Pérez ordezkatu zuen

  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1983-06-30 / 1984-01-19)

Alderdi politikoetako karguak

  • PSE-EEko Lehendakaria